+982172147 09121592222
کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر دکتر کمالی

چال گونه

مدت زمان مطالعه : ۱ دقیقه

– دلیل وجود چال گونه چیست و چرا برخی از داشتن آن محرم هستند؟

– فکر می کنید چال گونه ارثی و مادرزادی هست؟

– چرا یکی از ملاک های زیبایی شناخته شده است؟

همانطور که می دانید معیار ها و نسبت های زیبایی در دنیا روز به روز در حال پیشرفت و تغییر است بطوری که داشتن چالی بر روی یک یا هر دو گونه در دنیای امروزی یکی از معیارهای زیبایی به حساب می آید، وجود این چال بر روی صورت معصومیت و لطافت خاصی به چهره می دهد که باعث شده کسانی که از وجود این چال محروم هستند به فکر جراحی زیبایی در این راستا باشند، توصیه ما به شما در راستای جراحی زیبایی چال گونه مراجعه به کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر دکتر کمالی می باشد.

فهرست مطالب

چال گونه چیست ؟ ( دیمپل پلاستی )

صورت از عضله های مختلفی تشکیل شده است که عضله ی زایگوماتیک ماژور یا همان زاگوماتیک مربوط به چال گونه می باشد، عضلات صورت تاثیر بسیار زیادی در حالات چهره هر فردی دارد که نقش این عضله بالا بردن گوشه های لب هنگام لب خند زدن است. این عضله از استخوان گونه ( استخوان زایگوماتیک ) آغاز می شود و به سمت پایین و گوشه لب ختم می شود در افرادی که چال گونه دارند این عضله به گوشه لب نمی رسد و در اواسط راه انشعاب پیدا می کند و به دو عضله تقسیم می شود که یکی از آن ها به گوشه دهان و دیگری به زیر گوشه دهان متصل می شود. بعد از بروز این اتفاق عضله اولی با کشیده شدن طرح لبخند دارد و عضله دومی باعث کشیدگی پوست و ایجاد چال گونه می شود.

فکر می کنید چال گونه ارثی و مادرزادی هست؟

چال گونه یک صفت غالب بی قاعده هست که نمی شود بطور صد در صد آن را ویژگی ارثی دانست و تنها ممکن است که این صفت ارثی از پدر یا مادر به ارث رسیده باشد، فراموش نکنید که چال گونه پدیده ایی است که ممکن است کودکی از بدو تولد آن را داشته باشد آن هم زمانی که هیچ کدام از والدین چال گونه و خنده ندارند و همین چال گونه در کودک در بزرگسالی ناپدید شود و حتی بالعکس آن نیز ممکن است اتفاق بیافتد از همین رو نمی شود این ویژگی ظاهری را امری ارثی و مادرزادی دانست.

عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟

عمل چال لپ و گونه یکی از عمل های سرپایی با زمان لازم حدود ۲۰ دقیقه می باشد که تنها با استفاده از داروی بی حسی و بدون بیهوشی می توانید در کمترین زمان ممکن روی گونه هایتان چال لپ ایجاد کنید، بعد از بی حس شدن ناحیه مورد نظر بدون استفاده از پروتز و یا هرگونه جسم خارجی اضافه و تنها با وارد کردن یک ابزار مخصوص برای نمونه برداری در ناحیه مورد نظر و چرخش آن عضله و بافت چربی در گونه را تراش می دهند و مقداری از آن را خارج می سازند سپس سوراخی با عمق کم در آن ناحیه ایجاد می شود که یک سمت آن را با بخیه های قابل جذب می دوزند و در حین ترمیم سوراخ باز شده و پوست گونه بهم جوش میخورد و بعد از ۱ الی ۲ هفته بهبودی می توانید نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید.
مراقبت های قبل از عمل چال گونه

۱- ۶ ساعت قبل از زمان عمل چیزی میل نشود.
۲- ۲ هفته قبل و بعد از عمل مصرف دخانیات و الکل ممنوع است.
۳- ۱ هفته قبل عمل از خوردن داروهایی ک باعث رقیق شدن خون می شوند پرهیز کنند.
۴- سلامت دهان، لثه و دندان ۱ هفته قبل و بعد از عمل بسیار مهم است.

راه های ارتباطی با کلینیک زیبایی و لیزر دکتر کمالی

شماره تماس : ۰۲۱۷۲۱۴۷

آدرس مطب : تهران ،خیابان ولیعصر ، بالاتر از فرشته ، خیابان خیام ، خیابان کامران ، پلاک ۸ ، زنگ ۱۲ ، طبقه چهارم

پیج اینستاگرام کلینیک زیبایی دکتر کمالی

 

ماندگاری عمل چال گونه

بعد از عمل چال گونه چند هفته بعد شما بطور دقیق شاهد ظاهر شدن چال برروی گونه هایتان هستید که حتی اگر لبخند هم نزنید باز هم قابل مشاهده است، اما برای ماندگاری این عمل باید بگیم که همانند دیگر جراحی های زیبایی درصد خطایی وجود دارد و امری همیشگی و مادام العمر نمیتونه باشه و دقیقا به مهارت و تجربه دکتر در انجام جراحی زیبایی بازمی گردد.
عوارض عمل چال گونه

– عفونت شدید
– خونریزی
– جراحت
– ترمیم کمتر یا بیشتر در چال گونه
هزینه عمل چال گونه

هزینه جراحی در این مورد دقیقا بستگی به عمق نفوذ برای ایجاد چال و ابزارهای قابل استفاده توسط پزشک و تجربه و مهارت پزشک و محدوده مطب آن بستگی دارد.
نتیجه گیری

عمل چال گونه یکی از جراحی های زیبایی سرپایی و آسان می باشد که شما را درکمترین زمان ممکن به یکی از معیارهای زیبایی نزدیک می کند اما فراموش نکنید که برای داشتن جراحی موفق مشاوره و مراجعه به بهترین کلینیک پوست در تهران امری ضروری است که در نتیجه اصلی تاثیربسزایی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]