+982172147 09121592222
کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر دکتر کمالی
ژل جوانساز پروفایلو

ژل جوانساز پروفایلو Profhilo

در سال‌های اخیر درمان‌های زیبایی غیرتهاجمی طرف‌داران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند؛ چراکه اکثر روش‌های غیرتهاجمی با حداقل درد و عوارض احتمالی، نتایج بسیار مؤثر و ماندگاری ایجاد می‌کنند. در این میان مطمئناً ژل جوانساز پروفایلو یکی از معروف‌ترین درمان‌های غیر جراحی در این سال‌ها بوده است. اما پروفایلو چیست؟ و چه تفاوتی با بوتاکس و سایر فیلرهای سنتی دارد؟

ژل جوانسازی پروفایلو

 

ژل جوانسازی Profhilo چیست؟

ژل Profhilo با دارا بودن مقدار زیادی هیالورونیک اسید (HA) به عنوان یک درمان تزریقی برای بازسازی پوست شناخته می‌شود. این درمان غیرتهاجمی برای افرادی که پوست آنها حجم و قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده، توصیه می‌شود. هیالورونیک اسید موجود در Profhilo علاوه بر پرکردن خطوط ناشی از چین و چروک، سبب تحریک تولید پروتئین‌های کلاژن و الاستین می‌شود. در نهایت این درمان سبب بهبود رنگ پوست، افزایش میزان آبرسانی و بهبود ظاهر خطوط ریز شده و تا ۶ ماه دوام خواهد داشت.

از Profhilo در چه قسمت‌هایی از بدن استفاده می‌شود؟

از ژل Profhilo نه‌تنها در جوانسازی صورت بلکه برای درمان مناطق بسیار متنوع بدن استفاده می‌شود. در واقع نتایج چشمگیر درمان با Profhilo در مناطق مختلف بدن از جمله قسمت‌هایی که اغلب نادیده گرفته می‌شوند، قابل مشاهده و بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

 • گردن
 • مناطق پایینی گردن
 • قفسه سینه
 • بازو
 • پاها
 • زانو
 • دست‌ها

ژل جوانسازی پروفایلو

نحوه عملکرد ژل جوانسازی Profhilo

به طور کلی از سن ۲۴ سالگی پروسه از دست دادن عوامل شاداب کننده و جوانساز پوست در بدن انسان، شروع شده و میزان تولید کلاژن و الاستین در پوست نسبت به قبل کاهش می‌یابد. به همین دلیل برای جایگزینی کلاژن از دست رفته، از ژل پروفایلو استفاده می‌شود. اما پروفایلو چطور باعث جوانسازی پوست می‌شود؟

همانطور که اشاره شد پروفایلو از هیالورونیک اسید تشکیل شده؛ هیالورونیک اسید یک ماده آب دوست و رطوبت ‌رسان بوده که به طور طبیعی در بدن انسان تولید می‌شود و در فرایند هیدراتاسیون می‌تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود را جذب کرده و نگه‌ ‌دارد. در واقع مانند یک آبرسان عمل کرده، آب را از بدن فرد گرفته و نگه می‌دارد.

این امر سبب می‌شود تا در نتیجه تزریق ژل پروفایلو، پوست کدر و تیره فرد به پوستی سفت و درخشان تبدیل شود. نتایج درمان ۳ تا ۵ روز پس از تزریق نمایان خواهد شد.

از آنجایی که سطح کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید طبیعی پوست از سن ۳۰ سالگی به سرعت کاهش پیدا می‌کند به تدریج شاهد نمایان شدن خطوط ریز، چین و چروک و کاهش شفافیت پوست خواهیم بود. طی چند هفته بعد از تزریق، سلول‌های تولید کلاژن و الاستین تحریک شده و با ایجاد اثر ثانویه سبب سفت شدن پوست می‌شود.

علاوه بر این، هر نوع هیالورونیک اسید پروفایلو، دارای وزن مولکولی متفاوتی بوده و در افراد مختلف امکان درمان جامع و مؤثرتری را فراهم می‌کند. در واقع پروفایلو مانند عسل بر روی میوه به صورت یکنواخت و صاف زیر پوست چسبیده و توزیع شده و نتایج چشمگیری را در پوست مناطق مختلف بدن ایجاد می‌کند. حداکثر تأثیر تزریق ژل پروفایلو ۲ ماه پس از درمان دوم قابل مشاهده خواهد بود.

ماندگاری ژل جوانسازی پروفایلو چقدر است؟

به طور معمول با تکرار درمان در هر ۹ تا ۱۲ ماه بیماران به بهترین نتیجه دست خواهند یافت. با این حال، در برخی از موارد و با توجه به شرایط بیمار، درمان مجدد پس از ۶ ماه از تزریق اولیه، می‌تواند نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد. از آنجایی که ژل پروفایلو یک درمان زیر پوستی بوده و باعث تحریک تجدید ساخت سلول می‌شود، نگرانی در خصوص بروز ظاهر پف کرده و متورم وجود نخواهد داشت.

اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که تکرار و زیاده‌روی در تزریق پروفایلو نیز توصیه نمی‌شود.

درمان با ژل جوانسازی پروفایلو شامل چه مراحلی است؟

تزریق پروفایلو مراحل آماده‌سازی خاصی نیاز ندارد؛ اما ممکن است برای جلوگیری از کبودی و خونریزی از بیمار خواسته شود تا از چند روز قبل از زمان تزریق مصرف برخی داروها مانند آسپرین و ایبوپروفن را متوقف کنند.

تزریق ژل پروفایلو شامل دو مرحله با فاصله درمانی ۴ هفته یا ۲۸ روز است. ۵ منطقه تزریق به خصوص در صورت وجود دارد که پزشک ژل را از طریق این مناطق به پوست صورت تزریق می‌کند. سپس ژل از این مناطق به لایه‌های عمیق‌تر پوست جذب شده و در نهایت سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین می‌شود.

فواید و عوارض جانبی ژل جوانسازی پروفایلو چیست؟

مانند هر درمان زیبایی و غیرتهاجمی دیگر درمان با ژل پروفایلو نیز فواید و خطراتی دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم:

فواید تزریق ژل جوانساز پروفایلو

 1. پروفایلو به میزان قابل توجهی سستی پوست را کاهش داده و به افزایش استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند.
 2. این درمان پوست فرد را به طور قابل توجهی سفت می‌کند، در نتیجه ظاهر پوست شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.
 3. حجم مناطقی که دچار فرورفتگی و یا افتادگی هستند، به طور موثری بهبود پیدا می‌کند.
 4. پروفایلو تولید چهار نوع کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند.
 5. با افزایش میزان آبرسانی به پوست، ظاهر پوست را شاداب می‌کند.
 6. از پروفایلو برای پیشگیری از کاهش حجم و تیرگی پوست استفاده می‌شود.
 7. این درمان سبب افزایش درخشندگی پوست شده و ظاهری زیبا و درخشان به چهره می‌بخشد.
 8. ژل پروفایلو در اعماق پوست نفوذ کرده و به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روزه هفته به بازسازی و جوانسازی پوست ادامه داده و حتی زمانی که فرد در خواب است، این پروسه ادامه پیدا می‌کند. می‌توان گفت هر دقیقه از روز پروسه آبرسانی و جوانسازی پوست از داخل به خارج؛ توسط پروفایلو ادامه خواهد یافت.

عوارض جانبی ژل جوانسازی پروفایلو چیست؟

مانند سایر درمان‌های زیبایی غیر جراحی، مهم‌ترین عوارض جانبی تزریق ژل جوانسازی پروفایلو شامل کبودی و تورم جزئی در محل تزریق می‌شود. با این حال این عوارض مدت کوتاهی بعد از تزریق به سرعت از بین رفته و یا به طور کلی از ابتدا در برخی از افراد دیده نمی‌شوند. با این حال، درمان پروفایلو برای خانم‌های باردار یا شیرده یا افرادی که به اسید هیالورونیک حساسیت دارند، توصیه نمی‌شود.

ژل جوانسازی پروفایلو

تفاوت پروفایلو با سایر درمان‌های تزریقی چیست؟

ژل جوانسازی پروفایلو نسبت به درمان‌های غیرتهاجمی دیگر مانند بوتاکس و فیلرهای سنتی تفاوت‌هایی دارد. فیلرهای پوستی با اضافه کردن حجم سبب ازبین رفتن چین و چروک‌ها می‌شوند و از این بابت با پروفایلو تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 • با وجود اینکه فلیرهای سنتی مانند ژل جوانساز پروفایلو حاوی هیالورنیک اسید هستند، اما تفاوتی که وجود دارد این است که پروفایلو سبب افزایش حجم نشده و ساختار صورت را تغییر نمی‌دهد. در نتیجه از فیلرها برای درمان مناطق شل شده پوست استفاده می‌شود، در حالی که پورفایلو برای بهبود این مناطق تاثیری ندارد

پروفایلو سبب تحریک واکنش‌های شیمیایی در پوست شده و تولید پروتئین‌ها را افزایش می‌شود.

 • به طور خاص، پروفایلو سبب افزایش چشمگیر میزان تولید انواع مختلف کلاژن و الاستین می‌شود. از آنجایی که این دو اصلی‌ترین پروتئین‌های سازنده پوست هستند، افزایش سطح آنها سبب شادابی بیشتر و جوانسازی پوست می‌شود.
 • از فیلرها برای درمان خطوط عمیق و چین‌خوردگی‌های قسمت تحتانی صورت استفاده می‌شود
 • همچنین، بوتاکس سبب ایجاد فلج موقت در اعصاب عضلات می‌شود؛ در نتیجه مانند یک روش پیشگیری از حرکت بیشتر عضله و بروز چین‌خوردگی‌های عمیق پوستی جلوگیری می‌کند. اما پروفایلو هیچ اثری بر اعصاب عضلات ندارد.

کاندیدای درمان با ژل جوانسازی پروفایلو چه کسانی هستند؟

ژل جوانسازی پروفایلو را می‌توان علاوه بر درمان به عنوان یک روش پیشگیری از افتادگی پوست نیز در نظر گرفت. در حال حاضر درمان پروفایلو موفق به دریافت تأییدیه FDA شده و به عنوان یک روش جوانسازی ایمن در سراسر جهان استفاده می‌شود.

 • پیشگیری: پروفایلو به عنوان یک راه پیشگیری برای افرادی که در اواخر دهه ۲۰ سالگی و یا سنین بالاتر قرار دارند توصیه می‌شود. پروفایلو در این افراد سبب حفظ و تحریک چرخه طبیعی سلول‌های بدن شده و پوستی شاداب‌تر، شفاف‌تر و درخشان‌تر ایجاد می‌کند.
 • ترمیمی: کاندیدای دیگر درمان با ژل پروفایلو افراد با سنین بالاتر هستند. پروفایلو در این افراد به عنوان یک روش ترمیمی سبب درمان ضعف‌های پوستی از جمله چین و چروک، شلی، قابلیت ارتجاعی کم خواهد شد. برای هر دو گروه بالا درمان با پروفایلو سبب ایجاد پوستی هیدراته، محکم، درخشان و نرم‌تر خواهد شد.

ریکاوری درمان با ژل پروفایلو به چه صورت است؟

یکی از مزایای درمان‌های غیرتهاجمی مانند تزریق ژل پروفایلو سرعت بالای ریکاوری است. به این ترتیب مدت کوتاهی پس از تزریق پروفایلو بیمار می‌تواند به فعالیت‌های “سبک” روزانه خود بازگردد. طبق توصیه پزشکان لازم است در روزهای ابتدایی پس از تزریق، از انجام فعالیت‌های سنگین و فشارهای فیزیکی مانند ورزش خودداری کنید. همچنین برای افزایش ماندگاری درمان لازم است در روزهای ابتدایی از سونا و حمام بخار استفاده نکرده و از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و اشعه ماورا بنفش خودداری کنید.

نتیجه‌گیری

ژل جوانساز پروفایلو یک روش درمانی و پیشگیری غیرتهاجمی با کم‌ترین میزان درد، خونریزی و کبودی است. این درمان برای افراد در اواخر دهه بیست سالگی و همچنین سنین بالاتر برای افزایش شادابی و طراوت پوست مناطق مختلف بدن از جمله صورت، گردن و دست توصیه می‌شود. در واقع پروفایلو حاوی هیالورونیک اسید بوده و مانند یک آبرسان سبب جذب و نگهداری رطوبت پوست فرد شده و سبب درخشندگی و طراوت پوست می‌شود. علاوه بر این، با تحریک تولید کلاژن و الاستین تأثیر مستقیمی بر افزایش سطح پروتئین‌های اصلی ساختار پوست داشته و سبب افزایش استحکام و سفتی پوست می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 18 میانگین: 4.3]