+982172147 09121592222
کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر دکتر کمالی

تزریق ژل فیلورگا Filorga

تزریق ژل یکی از روش‌های مورد استفاده برای اهداف زیبایی و جوانسازی پوست مانند رفع چین و چروک‌های صورت و بدن شمار می‌رود. امروزه با توجه به استفاده گسترده از روش‌های تزریق ژل به منظور جوانسازی پوست، شرکت‌های تولید کننده بسیاری در رقابت با یکدیگر هستند تا بتوانند محصولی با کارایی بهتر و اثرگذاری بیشتر را به بازار ارائه دهند. یکی از انواع محصولات مورد استفاده برای این منظور، ژل فیلورگا  Filorga است که محصول کشور فرانسه بوده و برای ترمیم نواحی مختلف صورت و بدن، آبرسانی به پوست، پر کردن چین و چروک ها و خطوط ظریف با ماندگاری طولانی مدت و کاملاً طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل حاوی ماده‌ای بنام اسید هیالورونیک (HA) می‌باشد. این ماده به طور طبیعی در بدن ساخته می‌شود و نقش مهمی در تغذیه پوست و هیداراتاسیون آن دارد. با افزایش سن، میزان اسید هیالورونیک در پوست کاهش می‌یابد و باعث می شود پوست ساختار و حجم خود را از دست بدهد و زمینه‌ساز ایجاد چین و چروک در نقاط مختلف پوست صورت بخصوص خط لبخند، اطراف چشم و پیشانی شود.

ویژگی‌های ژل فیلورگا  Filorgaو تاثیر آن بر پوست

همانطور که گفته شد، ژل فیلورگا  Filorgaحاوی ماده‌ای بنام اسید هیالورونیک است که سبب آبرسانی مناسب پوست و پر کردن فضاهای خالی چین و چروک می‌شود. استفاده از ژل فیلورگا  Filorga می‌تواند در بهبود و رفع این چروک‌ها بویژه چین‌های نازولبیال، خطوطی که از پایین بینی تا گوشه دهان در هر دو طرف صورت ایجاد می‌شود، بسیار موثر باشد. با توجه به نیاز پوستی افراد و شدت و عمق چین و چروک‌های موجود، از انواع ژل‌های فیلورگا  Filorga استفاده می‌شود که از لحاظ میزان اثردهی، فرمولاسیون و اندازه‌ ذرات ژل، با یکدیگر متفاوت هستند.

تاثیر ژل فیلورگا  Filorga بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است. هر گونه تورم و کبودی بوجود آمده بعد از تزریق طی چند روز از بین می‌رود. نتایج تاثیر تزریق ژل فیلورگا می‌تواند ۶ ماه تا ۲ سال باقی بماند که میزان ماندگاری به جنس پوست فرد و عمق چین و چروک‌ها بستگی دارد.

مناطق تزریق ژل فیلورگا  Filorga

ژل فیلورگا برای مناطق مختلفی از پوست صورت از جمله چروک ناحیه قدامی (در اطراف چشم ، مثل خطوط پنجه کلاغی)، چروک ناحیه پریورال (خطوط اطراف دهان)، چین و چروک های سطحی و عمیق پیشانی (مثل خط اخم) قابل استفاده است. در داخل جعبه ژل فیلورگا، ۲ عدد فیلر ۲/۱میلی لیتری حاوی ۲۰ میلی‌گرم هیالورونیک اسید ۲۵ میلی‌گرم با ۳ درصد لیدوکائین وجود دارد.

تزریق ژل فیلورگا  Filorga حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و توسط پزشک متخصص پوست و زیبایی انجام می‌گیرد. برای تزریق از یک سوزن ظریف استفاده می شود که ژل را در زیر پوست در ناحیه مورد نظر تزریق می کند. مقدار ژل تزریق شده تا حدی استفاده می‌شود که فرورفتگی‌های چین و چروک ها را پر کند. از آنجایی که ژل فیلورگا  Filorga حاوی لیدوکائین برای کاهش میزان درد در حین تزریق است، ممکن است نیازی به بی حسی نباشد. با این حال، پزشک ممکن است قبل از تزریق، از بی حس کننده موضعی نیز استفاده کند. پس از هر تزریق، پزشک به آرامی ناحیه مربوطه را ماساژ می‌دهد تا ژل تمام فضای چین و چوک را پر کند. در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق، برای کاهش خطر عوارض احتمالی، بهتر است از قرار گرفتن در معرض آفتاب، انجام ورزش شدید و مصرف الکل خودداری شود.

کاربرد ژل فیلورگا  Filorga:

همانطور که گفته شد، از ژل فیلورگا  Filorgaبرای جوانسازی نواحی مختلفی از پوست صورت و بدن استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای تزریق ژل فیلورگا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • رفع چروک اطراف دهان و خط خنده
 • رفع خطوط اطراف چشم مثل خطوط پنجه کلاغی
 • رفع خطوط و چین و چروک نواحی شقیقه
 • رفع افتادگی و زاویه سازی فک
 • پرکردن نواحی توخالی پوست صورت
 • آبرسانی مناسب پوست و جوانسازی آن
 • افزایش حجم بافت صورت در چانه، لب ها و گونه‌ها

مزایای استفاده از ژل فیلورگا Filorga :

متخصصان پوست و زیبایی از روش‌های مختلفی برای درمان عارضه‌های پوستی و رفع چین و چروک پوست بدن و صورت استفاده می‌کنند. تفاوتی که استفاده از ژل فیلورگا با دیگر روش‌ها دارد، مزیت‌های این روش درمانی است که شامل :

 • کیفیت و اثربخشی خوب
 • ایمنی بالا
 • عوارض جانبی بسیار سطحی
 • اثرگذاری طولانی مدت (نسبت به میزان متابولیسم بدن و سبک زندگی هر فرد بین ۶ ماه تا ۲ سال)
 • مناسب برای انواع چین و چروک سطحی و عمقی
 • مناسب برای فرم دهی لب‌های نازک
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • حداقل احتمال بروز حساسیت در اثر تزریق (بدلیل وجود اسید هیالورونیک در بدن)

عوارض ژل فیلورگا  Filorga

تزریق ژل فیلورگا  Filorga عوارض جانبی خاصی برای فرد ندارد. زیرا تمامی ژل‌های تزریقی این برند از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تائید قرار گرفته‌اند. برخی از ژل‌های تولید شده توسط شرکت‌های دیگر که به ظاهر قیمت پایین‌تری نسبت به برندهای معروف همچون فیلورگا دارند، به دلیل کیفیت پایین آنها، علاوه بر دوام کم و ماندگاری پایین، می‌توانند عوارض جانبی خطرناکی برای فرد داشته باشند. پس لازم است در انتخاب این محصول دقت بیشتری به خرج داد تا دچار عارضه پوستی پس از تزریق و دیگر عوارض خطرناک نشد.

هزینه تزریق ژل فیلورگا  Filorga

هزینه تزریق ژل فیلورگا  Filorga از جمله مواردی است که افراد در استفاده از خدمات زیبایی و جوانسازی پوست به آن توجه می‌کنند. این هزینه به عوامل مختلفی چون نوع ژل انتخابی، محل تزریق، میزان نیاز پوست فرد (عمقی یا سطحی بودن چروک)، حجم ژل مورد استفاده و دستمزد پزشک بستگی دارد. با توجه به اینکه ژل فیلورگا  Filorga یک محصول وارداتی از کشور فرانسه است، قیمت آن بر حسب نرخ ارز تعیین می‌شود و در زمان‌های مختلف، متغیر است.

سخن آخر

تزریق ژل فیلورگا  Filorga یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای برخورداری از پوستی جوان و زیباست. نتایج و اثربخشی در استفاده از ژل فیلورگا بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است. این محصول قابل استفاده برای نقاط مختلف پوست صورت مثل اطراف لب، پیشانی، چانه، گونه و اطراف چشم می‌باشد. میزان اثربخشی آن در افراد مختلف متفاوت است و ماندگاری آن بین ۶ ماه تا ۲ سال می‌باشد. کیفیت بالای ژل فیلورگا  Filorga نتایج مطلوبی به همراه داشته و یکی از بهترین برندهای مورد استفاده توسط مراکز زیبایی و پزشکان این حوزه است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]