کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر دکتر کمالی

کاشت
کاشت مو
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

آشنایی با کاشت مو

کاشت مو روشی است که در آن فولیکول های مو از قسمت هایی از سر و بدن تحت یک عمل جراحی برداشته می‌شود و در نواحی مورد نیاز(قسمت هایی از سر،ابرو،ریش و سبیل)کاشته می شود که در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته می باشد. در این پیوند از قسمت هایی از موی سر که از لحاظ ژنتیکی مقاوم ترند استفاده می شود. در عرض ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی مو های پیوند شده از بین می روند اما شما چند ماه بعد از آن شاهد رشد مجدد و دائمی مو های خود خواهید بود.

کاشت مو

عوامل ریزش مو

مهمترین علت ریزش مو در افراد ژنتیک است از جمله عوامل موثر دیگر می توان به اختلالات‌هورمونی، استرس، دارو، رژیم غذایی نا مناسب … اشاره کرد.

چه افرادی مناسب کاشت مو هستند؟

کاشت مو می تواند ظاهر و اعتماد به نفس افراد را بهبود بخشد،مردان مبتلا به طاسی،زنان با ریزش مو و هر شخصی که به علت عوامل مختلف(آسیب به سر،ابرو،ریش، سوختگی و اسکار)مو های خود را از دست داده اند بهترین کاندید برای کاشت مو می باشند.
کاشت مو هیچ گونه محدودیت سنی نداشته و در سن بالا و با موهای سفید نیز قابل انجام است.افراد در بازه سنی ۲۵ تا۶۰ سال می توانند برای این عمل اقدام نمایند.

اثرات جانبی عمل کاشت مو

این عمل دارای اثرات جانبی بسیار جزئی و قابل چشم پوشی است و در عرض چند روز تا یک هفته کاملا برطرف می‌گردد از جمله این اثرات کبودی اطراف چشم،تورم صورت،خارش و …. می باشد.

کاشت مو

روش های کاشت مو

ما در کلینیک تخصصی دکتر کمالی طیف گسترده ای از متدها و روش های کاشت مو با توجه به جدیدترین روش های مطرح شده در آخرین کنگره کاشت مو و جدیدترین مقالات کاشت مو در دنیا را، به صورت جراحی و بدون جراحی انجام می دهیم در ادامه توضیحاتی درباره مهمترین و جدیدترین متدها برای آشنایی بیشتر شما آمده است:

روشFut(follicular unit transplantation)

در این روش یک نوار مویی از منطقه اهدا کننده سر که از نظر ژنتیکی مقاوم است توسط پزشک جداسازی می شود و سپس نوار حاوی فولیکول های مو توسط تیم پزشکی زیر میکروسکوپ مخصوص به واحدهای مو(گرافت)تبدیل می شود.سپس در نواحی که از قبل برای کاشت طراحی شده است برش های بسیار نازکی ایجاد شده و واحد های مو در این برش ها کاشت می گردد.این عمل معمولا در یک جلسه ۴ -۸ ساعته انجام می گیرد.

روش Fit یا fue (follicular unit extraction)

در این روش بر خلاف روش fut نوار مویی از ناحیه اهدا کننده برداشته نمی شود بلکه فولیکول های مو به صورت تکی یا گروهی از ناحیه اهدا کننده مو توسط تیم‌پزشکی جدا می گردد و سپس در نواحی که از قبل شیارهای نازکی ایجاد شده کاشت انجام می شود. برای به دست آوردن نتایج دلخواه در این روش ممکن است عمل در بیش از یک جلسه انجام گیرد.

روش sut

این روش بسیار شبیه به روش fut است.این متد بدون جراحی و با دستگاه تمام اتوماتیک زیر نظر پزشک انجام می گیرد.در این متد فولیکول مو به وسیله پانچ لیزری جدا می شود و توسط تیم پزشکی در قسمت های مورد نیاز کاشت می گردد.

روش ترکیبی

در این روش با توجه به تشخیص پزشک از هر دو روش sut و fut برای کاشت مو استفاده می شود.

روش سوپر ترکیبی

در این روش با توجه به تشخیص پزشک و بانک موی ضعیف فرد برداشت از ریش و‌ بدن انجام میگیرد.

در یک جلسه مشاوره،مشاوران ما بهترین روش کاشت مو را با توجه به نوع ریزش موی فرد،جنس موی فرد و کمیت و کیفیت موی فرد تعیین می کنند و با توضیح کامل درباره روش کاشت موی مناسب فرد او را در تصمیم گیری نهایی یاری می کنند.
شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در کلینیک تخصصی دکتر کمالی تماس بگیرید.

  • نوامبر 9, 2019
  • بدون دیدگاه
برچسب ها :